Všechny projekty

June 25, 2016 - 1 comment.

Co mám v iPhone (1)

Dnes bych se s Vámi chtěl podělit o aplikace, které mám ve svém iPhonu, a které využívám jak v práci tak i v soukromí. Rozhodl jsem se, napsat tento článek jako seriál, a to hlavně kvůli přehlednosti. Dnes bychom si představili aplikace, které využívám na práci.

Timepage

Jako kalendář používám aplikaci Timepage od Moleskine. Aplikace je "minimalistická" a  velice přehledná, má krásný design (můžete si vybrat z mnoha témat) a velice intuitivní ovládání, které ihned pochopí a zvládne i lajk. Aplikaci si můžete koupit v Appstore za $4,99.

timepage

Things

Task Manager (nebo také Get Things Done), neboli správa úkolů. Na tuto činnost jsem vyzkoušel mnoho aplikací, ale nejlépe mi sedí aplikace Things od Cultured Code GmbH & Co. KG. Aplikace umí přehledně dělit položky na dnešní úkoly, následující úkoly, nebo je možno si úkoly naplánovat (Sheduled), nebo dokonce odložit do složky "někdy". Dále nabízí složku Inbox a přiřazování úkolů k jednotlivým projektům, což je pro mne asi to nejlepší, pro mou práci. Aplikaci si můžete koupit v Appstore za $9,99, jako alternativu doporučuji Todoist, která je FREE.

Things

Toggl Timer

Kolik času jste strávili nad projektem, nebo jakoukoliv jinou činností Vám sleduje aplikace Toggl Timer. Umí stopovat jednotlivé činnosti a přiřazovat je k jednotlivým projektům. Aplikace je FREE a stáhnout ji můžete v Appstore. Aplikace nabízí jak verzi pro iOS, Android, ale i pro Desktop. Co vše aplikace nabízí si můžete pročíst na webu aplikace.

Toggl

Trello

Trello je aplikace pro řízení, správu projektů a plánování práce v týmu. Je plně zdarma, ale v aplikaci je možno dokoupit ruzné PRO doplňky a v zakladní verzi je omezena velikost uploadovaných souborů. Všechny možnosti aplikace na www.trello.com. Aplikaci je možné využívat jak na desktopu přes webové rozhraní tak na iOS i Android. Verze pro iOS je možné stahnout v Appstore. Jako alternativu můžete vyzkoušet Asana, Basecamp, Apollo a další.

Trello

Evernote

Poznámky. Dlouho jsem se snažil zvyknout defaultní poznámky z iOS, ale stále mi tam něco chybělo. Až jsem přešel na Evernote a již bych neměnil. Evernote prostě umí vše co potrřebujete. Aplikace je multiplatformní, takže se k poznámkám dostanete odkudkoliv a je free, sice má i placenou verzi, ale zatím jsem nepotřeboval. Aplikaci si můžete stáhnout jak pro iOS, tak Android, a má i aplikaci pro Mac.

Evernote

Adobe Preview CC

Dříve jsem na tuto činnost využíval aplikaci Skala, ale konečně jsem se dočkal, a Adobe již službu integrovala napřímo do Photoshopu. Jde o "plugin", který nám umožní zobrazení návrhů ve Photoshopu v reálném čase přímo na zařízení. Ideální pro designování mobilních aplikací. Adobe Preview CC je součástí Photoshopu CC, a aplikaci pro zobrazování návrhů si můžete zdarma stáhnout v Appstore.

Adobe_Preview

Dropbox

Dle mého nejlepší cloudové úložiště pro Vaše data. Vyzkoušel jsem mnoho podobných služeb, jako jsou Box, One Drive, Google Drive a podobné. Na Dropbox je napojeno nejvíce služeb třetích stran, a aplikace pro iPhone/ iPad je pro mne ze všech výše uvedených uživatelsky nejlepší. Jedinou nevýhodou může být kapacita úložiště, základní bezplatná kapacita je pouhých 2GB, ale Dropbox nabízí možnost navýšení při koupi nového zařízení, nebo přivedení dalších uživatelů, za který dostanete dalších pár Giga. Více si můžete přečíst na www.dropbox.com a aplikaci stáhnout v Appstore.

Dropbox

Napkin a Tster

Aplikací jako jsou Napkin a Tster je v dnešní době již více, ale tyto dvě aplikace, mají naprosto nádherný design a velice příjemně se ovládají. A na co vůbec jsou? Jde o aplikace, kde přímo na mobilním zařízení můžete projektovat mobilní aplikaci, tvořit wireframy a mockupy velice jednoduchou formou a vyzkoušet její funkčnost. Napkin i Tster je možno stáhnout free v Appstore.

Napkin

Slack

Naprosto dokonalá aplikace pro rychlou komunikaci mezi týmy. Dokáže nahradit komunikaci přes email a i komunikaci přes všelijaké IM (Viber, Whatsapp, Telegram..). Dokáže částečně i nahradit team managemnt služby jako jsou Basecamp apodobné. V aktuální době je velice popoulární a uživatelů rapidně příbývá. Aplikace je multiplatformní a je zcela free a můžete ji stáhnout v Appstore. Web aplikace na https://slack.com.

Slack

Pocket

Pocket je aplikace typu Read it Later. Cokoliv najdete kdekoliv na webu, si můžete nasázet do aplikace a přečíst později, nebo ji můžete využít jako "Bookmark Tool", a evidovat si tak oblíbené články nebo inspirativní weby apodobně. Aplikace je free, má velice příjemné prostředí a přečíst si o ní můžete na oficiálním webu https://getpocket.com. Ke stažení jak pro iOS tak pro Android i Mac a nebo ji můžete využít přes prohlížeč.

Pocket

Feedly

Zřejmě nejlepší dostupná čtečka novinek a aktualit. Pár věcí mi na aplikaci vadí, ale musím se s nimi naučit žít, protože lepší zatím neznám. Feedly agreguje všechny Vaše oblíbené webové stránky do jedné aplikace, takže budete mít vše aktuální vždy při ruce, jak na mobilním zařízení tak na desktopu. Více na webu aplikace https://feedly.com. Aplikace je opět multiplatformní, takže ji najdete na všech dostupných zařízeních. Stáhnout ji můžete v Appstore nebo Google Store a dalších. Existuje i nativní aplikace pro Mac.

Feedly

Mailchimp

Online služba, která slouží k hromadnému rozesílání e-mailů. Je to výborný marketingový nástroj, který Vám umožňí propagovat svoje služby, výrobky apodobně. Nástroj nabízí si propagační email/newsletter i s designovat dle svého, nastavit skupiny emailu, kterým se budou emaily v definovanem intervalu zasilat, tvořit kampaně apodobně. Nástroj funguje přes webové rozhraní, ale lze ji spravovat i na mobilních zařízeních, kde si aplikace můžete stáhnou např. v Appstore nebo Google store.

Mailchimp

Pixate

Pixate je online nástroj k prototypování aplikací, jak mobilních tak desktopových. Velice jednoduše vytvoříte interaktivní wireframy, mockapy, design můžete komentovat. Já ji využívám hlavně k animovani designu mobilních aplikací. Mobilní aplikace, která slouží jako náhledová, je ke stažení zdarma v Appstore.

Design Shots

Za mne velice příjemný "Dribbble" klient. Přes aplikaci je možno komentovat, lajkovat a sledovat showcase z Dribbble na mobilních zařízeních. Aplikace je free a můžete ji stáhnout z Appstore.

Design_Shots

Behance

Behance klient. Přes aplikaci je možno komentovat, lajkovat a sledovat showcase z Behance na mobilních zařízeních. Aplikace je free a můžete ji stáhnout z Appstore.

Behance

Tak to by bylo pro dnešek vše. V dalším díle ukáži jaké aplikace využívám na multimédia, jak už úpravu fotografií, tak čím vším musí projít fotografie, než jsou připraveny ke sdílení na instagram.

 

Published by: Maneken in All, Others
Tags: , , , , ,

Comments

yeezy 700
January 14, 2020 at 11:28 am

I and my buddies were found to be studying the excellent helpful tips from the blog then at once I got an awful feeling I had not expressed respect to the blog owner for them. All the boys happened to be for this reason stimulated to see them and have now definitely been tapping into these things. Thank you for turning out to be very helpful and then for deciding on this sort of excellent guides most people are really wanting to learn about. Our own honest apologies for not expressing appreciation to you earlier.

Leave a Reply