Všechny projekty

June 27, 2016 - No Comments!

Co mám v iPhone (2) – Photography

Jak jsem se zmínil na konci předchozího dílu, dnes bychom se podívali na aplikace, které využívám na Multimédia, konkrétněji na úpravu fotografií, jaké aplikace využiji než fotografii nasdílím na instagram, a další.

Instagram

Asi nejpopulárnější aplikace na sdílení a prezentování fotografií. V dnešní době nabízí i propagaci formou reklamy. Myslím, že aplikaci neni potřeba více představovat. Je free a stáhnout ji můžete zde. Aplikace již má i své webové rozhraní, takže jde používat i mimo mobilní zařízení, což v minulosti nešlo. Instagram nabízí napojené aplikace jako jsou Layout, pro tvorbu koláží, Boomerang pro tvorbu krátkých videosekvencí, a aplikaci Hyperlapse pro časosběrná videa.

SKRWT

Velice užitečná aplikace, která Vám pomůže pokud chcete srovnat perspektivu, nebo upravit jakékoliv defekty čočky nebo pokud potřebujete udělat výřez pro optimální kompozici, ale aplikace jde ještě dál a umí například simulovat rybí oko a podobné efekty. Aplikace stojí $1.99 a můžete ji zakoupit v Appstore i v Google Play.

Snapseed

Pro mne asi nejlepší mobilní aplikace na úpravu fotografií na iOS, aplikaci vyvíjeli Nik Software, kteří mají za sebou mnoho aplikací a pluginů na úpravu fotografií na desktopu, a proto není překvapením, že aplikace je tak skvělá. Aktuálně ji koupil Google, a proto se aplikace objevila i na Android. Aplikace nabízí mnoho možností úprav a efektů a má velice příjemné a jednoduché ovládání. Google ji nabízí zdarma a stáhnout si ji můžete v Appstore i v Google Play.

Lens Distortion

Přes tuto aplikaci můžete dát svým fotografiím šťávu, za použití různých optických efektů, jako jsou záře slunce, mlha, hvězdy a podobné reálné elementy, které dodají Vaším fotografiím atmosféru. Aplikace je zdarma s pár základními efekty, zbylé effekty je nutno zakoupim formou balíčků. Stáhnout ji můžete zde.

Cortex Cam

Cortex Cam je celkem speciální aplikace na pořizování fotografií, umí vytvořit High-res fotografie a to bez šumu. Oproti defaultní aplikaci na iOSu je to hodně zřetelné, a hlavně při špatných světelných podmínkách. Pořízené fotografie můžete vidět na webových stránkách aplikace na www.cortexcamera.com. Aplikace můžete stáhnout jak pro iOS v Appstore, tak  pro Android v Google Play.)

VSCO

Alternativa k instagramu k prezentování fotografií, která má ale trochu jiný koncept. Mám ji moc rád, hlavně kvůli originálnímu rozhraní a ovládání, ale také kvůli perfektním efektům, které nabízí. V součsné době VSCO nabízí i velice pěknou aplikaci na krátká videa, která se jmenuje DSCO.

VSCO

Tak to by bylo k dnešnímu drzhému a záverečnému dílu vše. Uvidíme se u dalších článků.

Published by: Maneken in All, Others
Tags: , , , , ,

Leave a Reply