Všechny projekty

January 12, 2018 - No Comments!

FontRapid plugin pro Sketch

Jak jednoduše vytvořit vlastní font, bez specializovaných k tomu určených programů, ale rovnou ve Sketchi? Ano, už je to možné díky pluginu FontRapid.

Celý vývoj fontů je plně integrován do Sketche, kde si jde přímo hrát s glyphy, kerningem, ligaturami a následně exportovat funkční OpenType font. Plugin je možno stáhnout z webu vývojářů a to zadarmo.

Instalace je velice jednoduchá, stačí jen spustit stažený soubor, a plugin se ihned objeví v nabídce pluginů. Pak jen stačí na něj v nabídce kliknout a ve sketchi se nám objeví panel s editorem a informacemi viz náhled výše. Pod editorem vidíme i náhled vyvíjeného fontu a záložku pro export.

Poté již stačí vypsat jednotlivá písmena z fontu, který chcete upravit a převést je na Outline, a následně přes "download" ikonu naimportovat do editoru a dvojklikem se dostaneme do editace vybraného glyphu.Následně je vše na Vás jak si s glyphem pohrajete. Jakmile máte font celý připravený, jednoduše přes button export vygenerujete OTF font, který stačí nainstalovat do systému a je hned připraven k použití. Doporučuji vyzkoušet, když už nic jiného, určitě se zabavíte.

Další články s pluginy :

Golden Ratio Typography – plugin pro Sketch

Midnight – Dark Theme Sketch plugin

Confetti - Skvělé patterny ve Sketchi

SketchCleaner - Držte složky a vrstvy čisté a organizované

PointGrid - Jak si zjednodušit práci s Gridem

FontBuddy - Jednodušší práce s free fonty přímo ve Sketchi 

Craft - Balík pluginů od Invision k plnění obsahu

Pluginy - Pluginy které využívám

Leave a Reply