Všechny projekty

January 3, 2018 - No Comments!

Midnight – Dark Theme Sketch plugin

Holla. A je to konečně tady. Dark Theme pro Sketch. Dlouho jsem doufal, že s tím přijde Sketch sám. Ale zatím jsem se nedočkal až dodnes. Kdy se mezi nás dostal nový plugin od Danny Lai and Yi-Ming Liu s naprosto trefným názvem Midnight - Dark Theme Sketch Plugin.

Autoři do budoucna slibují rozšířit nabídku témat. Ale mě stačí právě ono Dark Theme. Jediné co bych vytknul, je že nainstalované pluginy třetích stran se nezbarví, což je ale logické. Trochu to narušuje vizuál, ale dá se s tím žít.

Original Sketch Theme

A teď jak to vlastně funguje a co to umí.

Plugin bude nejdříve potřeba koupit (za $8) nebo stáhnout 7-dmi denní trial ze stránek produktu zde.Po stažení a instalaci spustíme Sketch a z nabídky Plugins vybereme právě nainstalovaný Midnight - Dark Theme. Vyskočí nám okno pluginu s různým nastavením, které si teď popíšeme.

 

Plugin UI

 
 

  • Theme - zde můžete vybírat mezi tématy (aktuálně Original a Designer - Dark Theme ), ale jak jsem psal v úvodu, nabídka se bude rozšiřovat
  • Desaturate Toolbar Icons - zde máte možnost zaškrtnout zda se mají ikony desaturovat, neboli zbavit barvy, aby lépe zapadli do UI.
  • Layer Selection Color - možnost nastavit barvu výběru. Tedy např. vybrané vrstvy v Layer Listu
  • Canvas Darkness - pomocí posuvníku můžete definovat barvu plátna (Canvas), od originální jemně šedé až po černou

Následně nastavení potvrdíte volbou Apply and Restart. Po restartu Sketche již naběhne tmavé téma, a Vaše oči si odpočinou, tedy alespoň já to tak mám.

Dark Theme

Další články s pluginy :

Confetti - Skvělé patterny ve Sketchi

SketchCleaner - Držte složky a vrstvy čisté a organizované

PointGrid - Jak si zjednodušit práci s Gridem

FontBuddy - Jednodušší práce s free fonty přímo ve Sketchi 

Craft - Balík pluginů od Invision k plnění obsahu

Pluginy - Pluginy které využívám

Leave a Reply