Všechny projekty

February 7, 2017 - No Comments!

Pluginy pro Sketch

Dnes jsem se rozhodl vypsat pluginy pro Sketch od Bohemian Coding, které denně využívám, a které by mohli i Vám zjednodušit každodenní práci a ušetřit tak mnoho času při designování.

V dnešním článku bude jen jednoduchý popis pluginů, zároveň připravuji videa na Youtube, kde si pluginy předvedeme v akci.

Sketch Toolbox: https://github.com/buzzfeed/Sketch-Toolbox

Začnu pluginem Sketch Toolbox, a to z toho důvodu, že je to plugin, přes který se instalují pluginy pro Sketch. Jednoduše vyhledáte jaký plugin chcete a klikem na instalovat se automaticky nainstaluje plugin přímo do sketche. V Toolboxu najdete asi všechny dostupné pluginy pro Sketch.

Craft Plugin: https://www.invisionapp.com/craft

Balík pluginů na plnění obsahu reálnými daty. Balík obsahuje pluginy Type (naplnění dat typu jména, adresy, emaily apodobně), Photos - naplnění fotografiemi (z cloudu, počítače nebo unsplashe), Duplicate - duplikování opakujích se prvků, Craft Manager - pro rychlou aktualizaci pluginů a v přípravě je plugin Prototype - pro rychlé prototypování aplikací.

Sketch Icon Font: https://github.com/keremciu/sketch-iconfont

Vynikající plugin, který nám přímo do sketche integruje balíky ikon. K dispozici jsou Material Icons, Simple Lines Icons, Ionicons a Font Awesome. Balíky icon se jednoduše nainstaluji a pak již jednoduše z nabídky pluginů stačí vybrat balík a v modal okně vybrat ikonu (plugin nabízí i možnost vyhledávání). Ikony se tváří jako fonty, takže pak lze jednoduše měnit velikost a barvu ikon.

Magic Mirror 3: http://magicsketch.io/mirror/

Tento plugin nám umožní velice jednoduchým způsobem z Vašeho designu vytvořit skvělý perspektvní mockup a prezentování produktu, tak jak jej známe z Photoshopu.

Sketch to Appstore: https://github.com/LaunchKit/SketchToAppStore

Další velice užitečný plugin, který nám velice jednoduchým způsobem připraví screeny pro Appstore ve všech potřebných rozlišeních pro jednotlivá zařízení.

Sketch Measure: http://utom.design/measure/

Plugin pro ulehčení práce vývojářům a lidem v týmu. Plugin vytvoří veškeré informace o designu a jednotlivých pixelech. Jednotlivé informace o odsazení jednotlivých prvků, velikostech fontů apodobně. Podobný plugin doporučuji Invision Inspect.

Auto Layout: https://animaapp.github.io/Auto-Layout/?ref=producthunt

Tento plugin nám umožní designovat pro všechna rozlišení na různá zařízení najednou. Pomocí zafixování jednotlivých prvků na určité pozice, máme možnost vytvořené screeny škálovat jednoduše na vyšší či nižší rozlišení, což ušetří hromadu času.

Runner: http://sketchrunner.com/

Plugin na ovládání Sketche rychleji z příkazového řádku. Potřebujete něco rychle vyhledat jak ve Sketchi, nebo ve vrstvách, symbolech? Nebo potřebujete spustit nějaký plugin či aplikovat styl nebo vytvořit symbol? Nemusíte nikde složitě klikat, ale jen zadáte příkaz do příkazového řádku a vše je ihned vytvořeno. Tento plugin urychlí Vaši každodenní Wokflow.

Rename It: https://github.com/rodi01/RenameIt

Poslední plugin, který slouží k jednoduchému přejmenování vrstev a složek. Ideální pro složky/ vrstvy, které mají podobný/opakující se název např. Image #1, Image #2...

To jsou všechny pluginy co aktuálně využívám. Ještě doplním pluginy pro výstupy do externích aplikací jako jsou Marvel, Zeplin, Invision, Flinto či Principle. Tyto pluginy připraví a zašlou výstup ze Sketche do své aplikace.

Další články s pluginy :

Midnight – Dark Theme Sketch plugin

Confetti - Skvělé patterny ve Sketchi

SketchCleaner - Držte složky a vrstvy čisté a organizované

PointGrid - Jak si zjednodušit práci s Gridem

FontBuddy - Jednodušší práce s free fonty přímo ve Sketchi 

Craft - Balík pluginů od Invision k plnění obsahu

Leave a Reply