July 15, 2016 - No Comments!

Pokémon GO

Dnes se pokusím popsat hru, která ovládla svět, (myslím, že je to jen chvilková mánie), ale i tak mi nedalo ji vyzkoušet a zkusit se do hry plně zakousnout. Pokusím se nastínit jak hra funguje a co nás na ní může bavit.

Hru vyvýjí firma Niantic, která stojí za hrou Ingress, která ve své době byla asi jediná a něměla konkurenci, fungovala na stejném principu, jako PGO, ale měla jiný příběh.Nešlo tenkrát o Pokémony ale o hledání a otevírání různých bran. PGO funguje na stejném principu, a to je její velké plus, které hodnotím velice pozitivně, a to, že nutí lidi, a převážně ty "mladé" k pohybu, ať už o chůzi nebo o jízdu na kole.

Aktuálně hra ještě není k dispozici pro Českou Republiku, ale již jsou různé způsoby, jak hru dostat jak do iOS zařízení, tak i do Android zařízení. Nebudu zde vypisovat návody, jak na to, těch je plný internet, a stačí jen zagooglit.

Po nainstalování hry a prvním spuštění, po nás hra vyžaduje přihlášení. Asi nejjednodušší způsob, je přes Váš účet u Google. Facebook hra nepodporuje, zřejmě z důvodu, že je to bývalá firma společnosti Google.

Po přihlašení po nás PGO chce nastavení postavy, kterou časem budeme vylepšovat a posouvat do různých levelů. Nastavení postavy je naprosto minimální, výběr pohlaví a následné úpravy jsou již jen spíše o barevném provedení vzhledu. Barva pleti, barva kšiltovky, mikiny, kalhot a bot.

Po tomto kroku, již můžeme vyrazit lovit pokémony. Abychom tak mohli učinit budeme potřebovat plně nabité zařízení (nebo Powerbanku), protože hra neuvěřitelně žere baterku, dále zapnutá data a GPS.

PGO1

Na úvodním screenu vidíme mapu (na této obrazovce budeme zřejmě nejčastěji), dle které se pohybujeme a na které jsou naznačené různé Pokespoty, a bojově věže, případně se nám zde objeví pokémon, pokud ho nalezneme. Vlevo dole máme fotografii postavy a level, ve kterém se postava nachází. Po rozkliknutí profilu se nám ukáže detail postavy, kolik má XP, v jakém je levelu, případně v jakém je týmu (to nám umožní až Level 5). Dále zde máme počet zlatých mincí a journal, který nám ukáže jakousi timeline, co a kdy jsme ve hře dokázali. Na pravé části je malá lišta, která nám ukazuje jací pokémoni jsou v okolí. To zda jdeme správně, nám zobrazují tzv. stopy, a funguje to tzv. přihořívá/hoří. Čím méně stop, tím se přibližujeme.

PGO2

Prostřední Pokéball, je tzv. menu, přes nějž se dostanem do nastavení aplikace, do výpisu, jaké pokémony už vlastníme,obchod, a Pokédex, kde vydíme kolik nám toho ještě chybí. Záložka Pokémoni, kde vydíme jaké jsme již našli jde přepnout ještě na záložku Eggs, neboli vejce, kde můžeme z nalezených vajec vyvíjet v inkubátorech vlastní pokémony. Inkubátory můžeme koupit v obchodě, a pro narození pokémonů,  je vždy potřeba ujít vzdálenost, která je u určitého druhu zobrazena, čím více km, tím lepší Pokémon.

Jak ulovit Pokémona? Ze začátku, je to velice jednoduché. Jakmile pokémona naleznete, je potřeba ho chytit do Pokéballu, to se dělá jednoduchým slidem po obrazovce, v pozdější době bude potřeba hodit vícekrát, protože Pokémon se nám bude bránit. S Pokébally je nutno šetřit, mám jich totiž omezený počet, a sbírat je musíme na tzv. Poketspotech, které jsou většinou nějaká "zajímavá" místa v oblasti. Jakmile na Pokéstop dorazíme, zatočíme "mincí" a posbíráme vše co nám vypadne.

PGO3

Z mého pohledu designera je UI hry doslova parádní.Velice moderní a  přehledné. Ikony, barevnost, vše je krásně sladěné a velice dobře to dohromady funguje. Vše co aplikace nabízí je velice trendy, ať už gradienty na jednotlivých pozadích, tak parádní ikony, a layout menu je doslova bechberoucí. Jediné co mne doslova otravuje, je pohyb po mapě, daleko více by mi vyhovovalo kdyby se mapa otačela s otáčením telefonu, kdy by to dostalo ještě více na reastičnosti. A propojení digitálního světa se světem reálným by byla téměř dokonalá.

Aktuálně jsem ve čtvrtém levelu, a proto bych článek v tomto bodě ukončil, a k článku bych se vrátil v Levelu 5, kde již budu v nějakém týmu a vyzkouším nějaké souboje.

Update 16.7.16

Momentálně je již k dispozici oficiální verze pro Českou republiku. A je tedy možné stáhnout jak přes Appstore tak i  Google Play.

Takže všem přeji krásný den, a úspěšný odlov a děkuji že jste si článek dočetli až sem.

Published by: Maneken in Aplikace, Hry, Tipy
Tags: , , , ,

Leave a Reply