Bagee

UI, UX Designer, Print

O projektu

Bagee je nový projekt tiskárny a grafického studia Leben. Jde o výrobu a prodej luxusních papírových tašek.

Vidět web Online

title_bagee3title_bagee3

Idea

Cílem projektu je vytvořit jednoduchý až minimalistický design s moderním layoutem v čistém stylu a za použití pastelových barev, které jsou aktuálně velice IN. Web není tradiční eshop, ale spíše showcase výroby tašek, s možností tašku objednat na základě telefonátu, případně emailem. Tudíž nebude potřeba vytvářet stránky jako nákupní košík, průběh objednávky a podobné věci, které známe z eshopů.

challengechallenge

Wireframes

Projekt začal pár skicami, ze kterých jsem vytvořil drátové modely jednotlivých stran. Interaktivní wireframy nebyli potřeba, klient má jasnou představu o funkčnosti webu, a tak tuto možnost vynechal. 

wireframes_bagee-2-copywireframes_bagee-2-copy

Ikony

Na stranu "O Nás" bylo potřeba vytvořit pár základních ikon pro průběh pracovního procesu. Ikony jsou jednoduché s velice jemným 2px "strokem". 

bagee_ikonybagee_ikony

Barevnost

Barevnost webových stránek je řešena dle aktuálních trendů a tedy bylo použito pastelových barev. Mezi základní barvy jsem vybral pastelově červenou, bílou, jemně fialovočernou barvu a fialovo šedou. Mezi sekundární barvy, které se využíjí jako popisky produktů na hlavní straně a na straně produktů jsem použil různé odstíny pastelových barev.

bagee_colorsbagee_colors
colors_sec_bageecolors_sec_bagee

Typografie

S klientem jsme vybrali kombinaci fontů z Google Fonts sady. Pro nadpisy Bree Serif a pro textové části Roboto, které je ve vetšině případů použit ve variantě Light/Thin. Kombinace fontů působí zajímavě kontrastně.

typogrfie_2-copytypogrfie_2-copy

Design

 

0101
0202
0303
0404
0505
0606
0707
0808
0909
10_210_2
[unex_ce_button id="content_i6p1znlwz" button_text_color="#43484d" button_font="light" button_font_size="24px" button_width="auto" button_alignment="center" button_text_spacing="2px" button_bg_color="transparent" button_padding="15px 60px 15px 60px" button_border_width="0px" button_border_color="transparent" button_border_radius="0px" button_text_hover_color="#ffffff" button_text_spacing_hover="2px" button_bg_hover_color="transparent" button_border_hover_color="transparent" button_link="/" button_link_type="url" button_link_target="_self" has_container="1" in_column=""]Zpět[/ce_button]