Všechny projekty

Golf Resort Sokolov

UX / UI Designer

O projektu

Hřiště se nachází v nadmořské výšce 430 m n. m. a rozkládá se na prostoru cca 100 ha. Výškový rozdíl nejvyššího a nejnižšího místa na hřišti činí 42 m. Klimatické prostředí je příznivé pro dosažení dlouhé golfové sezóny. Celková délka 18-ti jamkového hřiště s parem 72 je 6 288 m. Plocha greenů je od 500 m2 do 640 m2, celková plocha greenů včetně forgreenů je 13 793 m2. Každá jamka má 4 odpaliště. Projekt hřiště zpracovala úspěšná a známá německá firma STÄDLER GOLF COURSES.

Vidět web ONLINE.

golf_titlegolf_title

Idea

Naším úkolem bylo vytvořit jednoduché webové stránky, které nebudou mít tradiční vzhled a styl jako ostatní webové stránky golfových resortů, ale zároveň budou přehlednější pro návštěvníky než byl stávající web. Dále bylo potřeba sjednotit na jedny webové stránky jak klub tak restauraci. Nafotili se nové fotografie hřiště, restaurace a okolí, a tak bylo nutné je využít.

ideaidea

Řešení

Za pomocí wireframů jsem navrhnul jednoduché a velice přehledné webové stránky, postavené hlavně na perfektních fotografiích, které se nově nafotili. Navigace byla vyřešena dvouúrovňovým vyjížděcím menu z levé strany. Jednotlivé podstrany se rozdělili na dvě poloviny, aby na každé podstraně byla velká fotografie. Druhá polovina podstrany je scrollovací část s texty. Galerie je řešena fullscreen fotografiemi s jednoduchými ovládacími prvky. Web je i plně responsivní.

resenireseni

Homepage

Jednoduchá hlavní strana, postavená na velkých fotografiích od fotografa Petra Gebauera, které slideují s výstižnými claimy. Klientka si přála doplnit pruh s otvírací dobou a obsazeností hřiště. 

golf_homegolf_home

Navigace

Hamburger menu s vyjížděním zprava. Menu má tří urovně, a je velice přehledné. Hlavní screen se při využítí menu částečně skryje, po vybrání záložky se přejde na vybranou podstranu, zavřením menu se objeví zpět hlavní strana.

golf_navgolf_nav

Aktuality

Aktuality, neboli textová strana. Ideálním řešením bylo vytvořit levou stranu napevno, kde jen scrollují fotografie hřiště vodorovně, a pravá polovina scrollovací svisle, kde je další obsah. 

golf_aktugolf_aktu

Detail

golf_detgolf_det

Galerie

Galerie skrolluje vodorovně, je rozpůlena na polovinu displaye, po kliknutí na fotografii, se fotografie roztáhle na plnou šířku, následním kliknutím se vrátí na poloviční velikost.

golf_galgolf_gal

Kontakt

golf_kontgolf_kont

Závěr

Zadání se podařilo splnit, jak se říká "na první dobrou" a výsledkem jsou perfektní a přehledné webové stránky, funkční i na mobilních zařízeních a klient byl velice spokojen. Na projektu jsem spolupracoval s kolegou Filipem Fraňkem, který webové stránky nakódoval a nasadil. Tímto děkuji za perfektní spolupráci jak klienta tak programátora. 

[unex_ce_button id="content_66hozopq0" button_text_color="#a5a7b3" button_font="light" button_font_size="24px" button_width="auto" button_alignment="center" button_text_spacing="2px" button_bg_color="transparent" button_padding="15px 60px 15px 60px" button_border_width="0px" button_border_color="transparent" button_border_radius="0px" button_text_hover_color="#ffffff" button_text_spacing_hover="2px" button_bg_hover_color="transparent" button_border_hover_color="transparent" button_link="/" button_link_type="url" button_link_target="_self" has_container="1" in_column=""]Zpět[/ce_button]