U-Šetřete

UX / UI Designer , Branding

O projektu

„U-šetřete“ je nový produkt od UniCredit Bank, který svým uživatelům umožňuje získat u vybraných obchodníků peníze zpět, a to jednoduše platbou debetní nebo kreditní kartou UniCredit Bank. Slevový program U-šetřete mohou využívat všichni klienti UniCredit Bank, kteří mají platební kartu. U-Šetřete je multiplatformní, a proto máte slevy vždy při ruce. Ať už na desktopu nebo v mobilní aplikaci (iOS, Android, Windows Phone).

Vidět web Online 

usetrete_title2usetrete_title2

Brief

Cílem bylo vytvořit design mobilní aplikace na všechny platformy, následně landing page webu a administraci, kde uživatel jednoduše uvidí, jak nakupoval, co nakupoval a hlavně kolik celkově ušetřil. Vzhled aplikace měl být jednoduchý až minimalistický, bez zbytečných prvků, aby uživatel po spuštění hned věděl jak se ovládá. Volil jsem tedy čistě bílý design s prvky v barvách Unicredit Bank, kterými jsou červená a modrá. 

usetrete2usetrete2

Wireframes

Mobilní aplikaci jsem začal jednoduchými wireframy, které pomohli k celkovému rozvržení prvků a funkčnosti aplikace. Klient měl možnost vše vidět v krátkém čase, a změny se dali řešit obratem, bez jakéhokoliv zdržování, které vzniká již při ostrém designu. Po schválení jsem se již mohl plně věnovat " obarvení aplikace" .

usetrete_wfusetrete_wf

Design

Design aplikace v barvách Unicredit Bank s minimalistým vzhledem.  Tlačítka a dropdowny jsem řešil jen jako text, pouze potvrzovací tlačítka jsem řešil klasickým buttonem, pro lepší orientaci uživatele. Navrhoval jsem přepínač mezi klasickým list view a dnes moderním grid view, ale klient následně zamítl a zůstalo pouze u klasického list view.

usetrete_designusetrete_design

Branding

I'm foolish and I'm funny and I'm needy. Am I needy? Are you sure I'm not needy? 'Cause I feel needy sometimes. That coat costs more than your house! Look, you are playing adults…with fully formed libidos, not 2 young men playing grab-ass in the shower. You go buy a tape recorder and record yourself for a whole day. I think you'll be surprised at some of your phrasing. Friend of mine from college. He also has a boat tho not called the Seaward.

usetrete_brandingusetrete_branding

Web

Po uvedení beta verze mobilní aplikace do Appstore, jsem se vrhnul na design webových stránek. Mým cílem bylo vytvořit jednoduchou landing page, kde bude odprezentován produkt a uživatel ihned pochopí o co jde a zda mu produkt bude užitečný. Před přihlášením je web typu Onepage. Po přihlášení se uživatel dostane do administrace svého účtu, kde má přehledně zobrazeny všechny nabídky (tag cloudem), dále přehled kolik utratil a kolik peněz získal zpět. Barevnost je podobně jako u mobilní aplikace v barvách Unicredit Bank na bílém pozadí, které působí čistě a texty v barvách šedi velice dobře čitelné.

usetrete_homepage1usetrete_homepage1

Po přihlášení

usetrete_produktyusetrete_produkty

Feedback

Zpětná vazba našich uživatelů v Appstore. 

usetrete_feedusetrete_feed
[unex_ce_button id="content_8js3nla84" button_text_color="#7a7a7a" button_font="light" button_font_size="24px" button_width="auto" button_alignment="center" button_text_spacing="2px" button_bg_color="transparent" button_padding="15px 60px 15px 60px" button_border_width="0px" button_border_color="transparent" button_border_radius="0px" button_text_hover_color="#ffffff" button_text_spacing_hover="2px" button_bg_hover_color="transparent" button_border_hover_color="transparent" button_link="/" button_link_type="url" button_link_target="_self" has_container="1" in_column=""]Zpět[/ce_button]