Všechny projekty

November 10, 2017 - No Comments!

Font Buddy od Anima

Nedávno jsem řešil problém s chybějícím fontem v designu appky ve Sketchi. Sice šlo o free font z Google fontů, ale i tak mi přišlo strašně zdlouhavé font vyhledat, následně nainstalovat a pak ve Sketchi nastavit, aby font vyměnil.

A začal jsem hledat "něco", co by tyhle úkony udělalalo za mě. Nakonec jsem narazil na nový plugin od Anima App (kteří v nedávné době vytvořili dva téměř revoluční pluginy AutoLayout a Launchpad), který se jmenuje stylově Font Buddy. Práce s ním je naprosto jednoduchá.

Nejdříve je potřeba plugin stáhnout zde, a následně nainstalovat do Sketche.

Po instalaci se nám již objeví v nabídce plugins v horní navigaci.

Instalace nových fontů

Po kliknutí na nabídku, nám vyskočí okno, ve kterém vidíme všechny free fonty z různých webů jako Google Fonts, které jsou v pluginu k dispozici. Nabídka nabízí vyhledávání fontů, filtr na zobrazení všech fontů a chybějících fontů. Fonty jsou řazeny dle abecedy a výpis obsahuje název fontu, náhled fontu a install button, přes který font nainstalujeme. Jakmile máme vše hotovo potvrdíme tlačítkem " Done" . Pokud jsme volili výměnu za chybějící font, je potřeba použít button "Save and Reload File", díky němuž se nám aktualizuje dokument a chybějící fonty se nahradí.

Chybějící fonty

Hlavní síla pluginu přichází ve chvíli, kdy obdržíte Sketch dokument, který obsahuje fonty, které nemáte nainstalované. Plugin v pravém horním rohu v aplikaci zobrazí hlášku "Missin Fonts Available (Font Buddy)" a kliknutím na hlášku vyskočí nabídka s chybějícími fonty, kliknutím na install u jednotlivých fontů doinstaluje fonty do systému. Pak již stačí dát Done a "Voila", fonty se zaktualizují a můžete v klidu pracovat dál, bez jakéhokoliv zdržování.

Na webu je možno zadat request o zadání webu s free fonty, a parta z Anima App, ji doplní. Takže směle do toho, ať databáze roste.

Další články s pluginy :

Midnight – Dark Theme Sketch plugin

Confetti - Skvělé patterny ve Sketchi

SketchCleaner - Držte složky a vrstvy čisté a organizované

PointGrid - Jak si zjednodušit práci s Gridem

Craft - Balík pluginů od Invision k plnění obsahu

Pluginy - Pluginy které využívám

Leave a Reply