Všechny projekty

September 15, 2020 - No Comments!

Jak na trendy shapes

Jak vytvořit aktuálně trendy shapes do mobilních aplikací. Tento trend aktuálně hýbe světem, tak pojďme mrknout jak tuhle hodně trendy a basic

věc vytvořit / ukážeme si ve Sketchi, ale stejným způsobem je možno ji vytvořit klidně i ve Firmě nebo XD-čku/.

Tak hurááá na to.

Krok #1

Vytvoříme jednoduchej obdélník, nebo chcete-li rectangle / "R" /, který nám bude tvořit pozadí / background / "aplikace" . Dejme mu třeba tvar 700x400px, radius 60 a vycentrujme ho na střed canvasu. Barvu dejme třeba bílou / #FFFFFF / a nějaký stín, ať to má nějakou hmotu / X=0, Y=0, Blur = 150px, Alpha = 20 /.

Krok #2

Vytvořme další obdélník, který nám dá základ té ultra trendy šejpě / rozuměj shape /. Rozměr bude vycházet z předchozího těla. Tedy 400 x 350 px a radius 60 - 60 - 0 - 60 px.

Krok #3

A aby se nam vytvořila ta pravá trendy šejpa pojďme ji ještě vyladit. Vytvořme menší čtverec. 60 x 60 px a umístěme ho na pravou stranu hned pod předchozí obdélník.

Krok #4

Tento malý čtverec zduplikujeme a přidáme pravému hornímu rohu radius 60px.

Krok #5

Vybereme oba menší čtverce a spojíme je volbou subtract. A hola, máme zde trendy tvar, který teď hýbe světem mobilních aplikací.

Krok #6

A aby to nebyla úplná nuda, můžeme šejku přizpůsobit aktuálním trendům.Tím že přidáme nějaké foto / nejlépe použít Unsplash /, texty a třeba button.

Done. 🙂 Na videnou.

Leave a Reply