Všechny projekty

March 2, 2017 - No Comments!

Nejpoužívanější nástroje pro Prototyping

V dnešním článku jsem připravil menší sumář nejpoužívanějších služeb / nástrojů, tentokrát pro Prototyping. Myslím, že jsou velice zajímavé a rád bych se s nimi s Vámi podělil.

Určitě Vám ulehčí mnoho práce a ušetří mnoho času.

  1. Sketch ($99) - nejlepší nástroj pro designera. Není to úplně nástroj podobný ostatním, které zde zmíním, je mnohem univerzálnější, ale určitě sem aplikace patří. Ať již tvoříáte  weby nebo mobilní aplikace, či jakékoliv jednoduché ilustrace, tak tenhle Tool nemá konkurenci (tedy začíná mít v podobě Adobe XD, ale uvidíme...). Mraky pluginů dělají z této aplikace naprosto dokonalý nástroj.
  2. Napkin (Free)  - pokud potřebujete rychle vytvořit design a prototypy přímo na ios zařízení, tenhle nástroj je pro tento účel to pravé. Alternativou je třeba Inspr nebo AppCooker.
  3. ProtoIO  (od $24/mesic) - další zajímavá tool na prototypování mobilních aplikací
  4. Flinto ($99) - tahle tool se Vám bude hodit, pokud budete chtít vytvořit interaktivní prototypy, nebo různé animace. Ideální pro prezentaci mobilní aplikace
  5. Principle ($129) - stejné jako Flinto, ale za mne mnohem zajímavější Principle, který používám na jednodušší animace mobilních aplikaci, na složitější doporučuji vyzkoušet Adobe After Effects
  6. Axure (od $29/mesic)  - jedna z nejpoužívanějších tool na Wireframing a Prototyping, za mne není úplně uživatelsky přívětivá, takže jsem pouze vyzkoušel trial a již jsem se k Axure nevrátil.
  7. Atomic (od $15/mesic)- nejmladší služba na prototyping je Atomic.io, je aktuálně ve verzi 2. Je to plně online tool, která podporuje pouze Chrome (tedy nevím jak dnes, zda už není rozšířená i pro další prohlížeče).

Každý z uvedených nástrojů má nějakou Trial variantu a tak je potřeba vyzkoušet, co právě Vám padne nejlépe do ruky. Zde zmíněné nástroje nejsou zdaleka všechny, které se dají použít, proto pokud Vás napadnou nebo používáte nějaké další, nezapoměňte je napsat do komentářů, případně můžete napsat i nějakou zkušenost se svým nástrojem, který běžně využíváte.

Leave a Reply