JV Pohoda

UX/UI Designer

O projektu

JV Pohoda, je jeden z největších prodejců luxusního nábytku v České republice. Nabízí moderní sedací nábytek a designový nábytek, jako jsou designové sedací soupravy, moderní nábytek pro obývací pokoje, ložnice a jídelny ale i relaxační křesla, polohovací a masážní křesla. Na trhu jsou již 15let a již mají v nabídce tisíce produktů.

Vidět web Online

jvpohoda_titlejvpohoda_title

Idea

Protože firma nabízí designové a luxusní produkty, bylo potřeba web postavit tak, aby nebyl tradiční, a to ani rozvržením. Proto jsem mnoha návrhy dospěl k layoutu, který vlastně nedodržuje žádná pravidla. V barevnosti jsem se držel hlavně bílé a odstínů šedi, protože působí čistě  a texty jsou krásně čitelné. V dnešní době je trend, že aby měl web luxusní vzhled, tak se většinou používají tmavá pozadí a zlaté texty, ale myslím, že lepší cesta je právě v čistotě. 

jv_pohoda_ideajv_pohoda_idea

Kategorie

Jednoduché a přehledné přepínání mezi kategoriemi, v minimalistickém stylu, který je teď velice aktuální. Díky tomu je možno pár kliky jednoduše třídit jak dle kategorii, tak i dle značky.

jvpohoda_nav_copyjvpohoda_nav_copy

Vyhledávání

Vyhledávání je řešeno sjížděním z vrchu, na plnou šířku, a to hlavně proto, že na web chodí převážně klienti 40+, a web je pro ně více srozumitelný, když se jim zobrazí velké okno vyhledávání, které nic neruší.

jvpohoda_search3jvpohoda_search3

Design

Design je velice originální a nadčasový. A myslím, že i luxusní vzhled se povedlo splnit. Na webu je mnoho velkých fotografí, které prezentují parádní produkty, které firma nabízí. Menu je řešno přes Hamburger, kdy sjede z vrchu a zobrazí se navigace, socialní sítě, tak i vyhledávání. Cely layout je postaven z různých boxů, které se i překrývají, čímž se z webu stává parádní podívaná. Galerie řešená přes boxgrid a pod ní jednoduchý formulář působí přímo skvěle.  

lux2lux2
jvpohoda_katalog2jvpohoda_katalog2
jvpohoda_detail2jvpohoda_detail2
[unex_ce_button id="content_sgpesxos5" button_text_color="#7a7a7a" button_font="light" button_font_size="24px" button_width="auto" button_alignment="center" button_text_spacing="2px" button_bg_color="transparent" button_padding="15px 60px 15px 60px" button_border_width="0px" button_border_color="transparent" button_border_radius="0px" button_text_hover_color="#ffffff" button_text_spacing_hover="2px" button_bg_hover_color="transparent" button_border_hover_color="transparent" button_link="/" button_link_type="url" button_link_target="_self" has_container="1" in_column=""]Zpět[/ce_button]